Kancelaria Prawna Skarbiec

Prawnik radzi

Zapis i polecenie – spadkobierca kamienicy

Pytanie

Mój ojciec zmarł dwa miesiące temu, w testamencie uczynił mnie spadkobiercą niewielkiej kamienicy składającej się z sześciu odrębnych lokali. W testamencie zawarł także zapis wskazujący iż, zapisuje na rzecz mojego wuja lokal nr 4 położony w tej kamienicy. Czy taki zapis jest ważny?

Odpowiedź

Na powyższe pytanie należy udzielić odpowiedzi twierdzącej zgodnie z Uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 20 listopada 1981 r. (III CZP 48/81)

„Zapis dotyczący nieruchomości może polegać także na zobowiązaniu spadkobiercy do ustanowienia na rzecz zapisobiercy odrębnej własności lokalu z zachowaniem warunków określonych w obowiązujących przepisach, jak również do przeniesienia udziału we własności tej nieruchomości.”

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Prawna Skarbiec
ul. Maciejki 13, 02-181 Warszawa
Adres e-mail:
Telefon:

Informujemy, że kontaktując się z nami, wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych: imienia i nazwiska, firmy, adresu e-mail, adresu zamieszkania, adresu siedziby, numeru telefonu, w celach marketingowych, ofertowych i promocyjnych dotyczących usług oferowanych przez Kancelarię i podmioty powiązane.

Home & Market BCC Gazeta Prawna Gentleman Gazeta Finansowa Rising Stars 2013 Rzetelna Firma Home & Market Overseas Agent Rising Stars 2012